TOTO JE NAJKRAJŠIA HORA NA SVETE, KTORÁ MÁ DÚHOVÉ FARBY!

1011
Vinicunca

Aj keď na fotografiách vyzerá ako namaľovaná, táto hora skutočne existuje. Toto je Vinicunca, ktorá sa nazýva aj ako Dúhová hora. Tento peruánsky klenot musíte vidieť na vlastné oči.

Pri pohľade na niektoré „diela“ prírody je ťažké uveriť, že skutočne existujú. Takto je to s touto horou, ktorá sa mnohými nazýva aj najkrajšou horou sveta. Ak sa chcete vydať na túto horu, je potrebné sa na to trošku kondične pripraviť. Aj keď hora nevyzerá náročne, podľa cestovateľov je opak pravdou. Pri výstupe sa prekonáva viac než tisícmetrové prevýšenie, avšak ten výhľad rozhodne stojí za to. Spoznajte dúhovú horu v Peru, ktorú už nejaký čas sleduje tisíce turistov.

Dúhová hora je položená 5200 metrov nad morom hlboko v peruánskych Andách a leží v oblasti mesta Cusco, odkiaľ turisti chodia na pravidelné túry.

Vinicunca dostala meno vďaka jej krásnym dúhovým farbám. Keď sa pozrieme na jej fotografie, je ťažké uveriť, že to nie je dielo dobrého grafika ale toto miesto skutočne existuje a vzhľadom k neobvyklému vzhľadu je jedným z najvýznamnejších turistických atrakcií v Peru. Táto prírodná krása je výsledkom dlhoročného formovania počasím. Pod jej vznikom sú podpísané poveternostné vplyvy a sedimentárne usadeniny, ktoré ju formovali dlhé roky. Dúhová hora, ako ju prezývajú, hýri modrou, červenou, hnedou aj žltou farbou v jedinečných vzorcoch. Aj vďaka tomu je z nej čoraz väčšie lákadlo pre turistov.

Chcete toto miesto navštíviť? Lezenie na túto horu trvá približne 6 až 7 hodín ale výhľad stojí určite za to. Presvedčte sa sami.

Zdroj: chillizet.pl

Zľavy na wellness pobyty

Leave a Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *