Užite si čas pre seba s dobrou knihou v ruke

255
tipy na knihy

Marec ako mesiac knihy je síce už dávno za nami, momentálna situácia však poskytuje málo zábavy a povyrazenia, aby ste si nemohli pohodlne sadnúť do kresla, uvariť si horúci čaj a zažrať sa do knihy. Staršie ročníky, no aj čoraz viac mladých, nám dajú určite za pravdu, že na svete je len málo spôsobov na celkové uvoľnenie efektívnejších než dobrá kniha. Nedajte sa neustále rušiť televíziou a mobilom, nemusíte sa báť, že vám uniknú aktuality o súčasnej svetovej situácii, budú ich totiž ešte aspoň desaťkrát opakovať, a radšej nechajte tvoju myseľ lietať vo svete knihy.

Vrkoč od Laetitie Colombani

Úspešná herečka, scenáristka a v neposlednom rade režisérka sa rozhodla rozšíriť svoje portfólio novým knižným titulom. Ženská autorka napísala dojímavý a mimoriadne silný príbeh Vrkoč a hoci sa jedná o spisovateľkin debut, kniha je písaná pútavým a dobre čitateľným spôsobom. Príbeh sa točí okolo troch žien z rozdielnych pomerov, rozdielnych zemí a s rozdielnymi problémami. Nikdy sa nestretli a ani o vzájomnej existencii nevedia. Putom, čo ich spája, je túžba po slobode.

Spev o Achillovi od Madeline Millerovej

Autorka knihy roka 2018, románu z prostredia gréckej mytológie s názvom Kirké, má na konte už jeden veľmi podobný projekt, ktorý sa však, žiaľ, nedočkal tak ohromnej publicity, čo je na jednej strane dobré, pretože kniha nestratila intímny nádych, no zároveň ju to odrezalo od potenciálnych čitateľov. Osobité stvárnenie Trójskej vojny v knihe Spev o Achillovi získalo v roku 2012 cenu Orange Prize a počas tohtoročnej karantény sa uchádza aj o vašu priazeň.

Naslepo od Josha Malermana

O hororovom filme Bird Box ste možno počuli, no sme si isté, že o knihe Naslepo počujete po prvý raz. Pritom práve americký spevák a spisovateľ Josh Malerman prišiel s ideou nehostinného sveta, v ktorom sa každý pohľad trestá smrťou, a previedol ho na stránky knihy Naslepo.

Tak teraz odložte všetko nabok a vychutnaje si chvíľu len pre seba s dobrou knihou v ruke.

Zdroj: čitateľský klub redakcie

Zľavy na wellness pobyty

Leave a Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *