PREČO JE PITIE VODY TERAZ OBZVLÁŠŤ DÔLEŽITÉ A KOĽKO VODY MUSÍTE DENNE VYPIŤ?

826
pitný režim

Pitie dostatočného množstva vody je veľmi dôležité z mnohých dôvodov. Často na to zabúdame a potom sa cítime zle. Vysvetlime vám tiež, koľko vody by ste mali denne vypiť.

Pitie vody sa zdá byť jednoduché, ale pokiaľ zistime koľko litrov musíme vypiť počas dňa, tak to už nebude také ľahké. Pre zdravie a pohodu je však potrebné zabezpečiť primeranú hydratáciu tela. Nedostatok vody je spojený s mnohými negatívnymi účinkami, ktoré ovplyvňujú každú oblasť nášho života. Mali by ste pravidelne piť vodu a predvídať smäd – keď to naše telo cíti a vyžaduje si vodu je to už zlý signál preto si nalejte pohár vody a prečítajte si nižšie, prečo je hydratácia tak dôležitá najmä teraz, keď mnohí z nás zostávajú stále doma kvôli izolácii koronavírusu.

Dehydratácia ovplyvňuje mnoho vecí z ktorých môžete byť prekvapení, pretože ak nepijeme správne množstvo vody, sme unavení, nervózni, stresovaní a podráždení. Pokiaľ pijeme príliš málo vody zhoršuje sa pamäť a bráni nám v sústreďovaní, čo z nás robí menej efektívnych v práci alebo v škole. Voda podporuje tráviace procesy a spôsobuje nám pocit ľahkosti.

Mnoho ľudí a odborníkov hovorí, že by ste mali vypiť minimálne 2 litre denne, čo je trochu pravda ale nie pre každého, pretože každý z nás je iný. Pokiaľ ide o hydratáciu tela, musíte používať zdravý rozum – rovnako ako pri iných aspektoch nášho života preto musíte piť pravidelne vodu, najlepšie medzi jedlami a neprekračujte denné limity. Optimálne množstvo je asi 1,5 litra vody. Ako si skontrolovať, či ste dobre hydratovaní? Nepoužívame vyhľadávanie Googlu ale pozorujeme moč – ak je priesvitný je to v poriadku ak však je tmavý, znamená to, že nepijete dostatok vody.

Ako sme uviedli na začiatku, pitie správneho množstva vody nie je také ľahké. Ľudia, ktorí sa snažia pravidelne zásobovať telo množstvom vody o tom vedia svoje. Ak už nevládzete piť vodu v tekutom stave, existuje riešenie v podobe potraviny, ktoré sú bohaté na vodu a vedia dopĺňať vaše každodenné potreby. Vyskytuje sa hlavne v zelenine, ktorá je tiež veľkým zdrojom vitamínov a to sú napríklad čerstvé uhorky, reďkovky, paradajky, brokolica, karfiol a špenát, pokiaľ ide o ovocie tak sú to jahody a melón.

Zdroj: glamour.pl

Zľavy na wellness pobyty

Leave a Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *