NAJLEPŠIE FILMY A SERIÁLY O KÚZLACH A ČARODEJNÍKOCH. ČO SA OPLATÍ SLEDOVAŤ?

1703
tipy na filmy

Vybrali sme najlepšie kúzelne seriály a filmy, ktoré si môžete pozrieť online.

Každý z nás by chcel vedieť ovládať nejaké kúzla no aj keď z nás nebudú nikdy čarodejnici, môžete ich nájsť v knihách, vo filmoch alebo televíznych seriáloch. Tie nemusíte dlho hľadať, pretože na najpopulárnejších streamingových programoch nájdete veľa kategórií s mágiou a čarodejnicami. Spravte si kino z pohodlia domova a garantujeme vám, že tieto seriály a filmy vás uchvátia do takej miery, že sa nebudete môcť odtrhnúť od obrazoviek, budete sa cítiť ako by ste sa dotkli čarovného prútika.

HARRY POTTER

Harry Potter je séria filmov o najslávnejšom mladom čarodejníkovi na svete a najpredávanejších knihách JK Rowlinga, K jeho 11. narodeninám sa Harry Potter dozvie, že jeho mŕtvi rodičia boli mocní čarodejníci. Chlapec dostane šancu študovať na Rokforte, prestížnej internátnej škole čarodejníkov, ktorá sa zameriava na mágiu a čary. Takto začína celá sága o dobrodružstvách tohto úžasného čarodejníka, ktorý má celkom 8 filmových adaptácií, a líšia sa 15 nomináciami na Oscara. Rolu troch hlavných postáv hrajú: Daniel Radcliffe (Harry Potter), Rupert Grint (Ron Weasley) a Emma Watson (Hermiona Grangerová) a ďalšie vynikajúce herecké tváre sú Alan Rickman, Ralph Fiennes alebo Helena Bonham Carter. Uvidíme sa na HBO GO.

FANTASTICKÉ ZVERY/FANTASTIC BEASTS

Máme tu dve časti filmu o dobrodružstvách Mloka Scamandera. J.K. Rowlingová vás pozýva zažiť novú éru sveta čarodejníkov. Prvá časť Fantastické zvery a ich výskyt začínajú v roku 1926 kedy Newt Scamender práve dokončil svetovú výpravu za hľadaním a dokumentáciou výnimočného výskytu magických stvorení. Úlohu nebojácneho prieskumníka neobyčajných bytostí zohral oscarový Eddie Redmayne. Obidva filmy môžete sledovať na HBO GO.

ALICA V KRAJINE ZÁZRAKOV/ALICE IN WONDERLAND

Na HBO GO nájdete tiež dve častí jedného z najslávnejších románov v histórii literatúry, príbeh o Aliciných dobrodružstvách od Lewisa Carrolla. Kúzelné, príjemné, rozprávkové scenérie a nezvyčajné špeciálne efekty s hviezdnym obsadením. Hrajú: Mia Wasikowska ako Alica, Johnny Depp ako šialený klobučník, Helena Bonham Carter ako Červená kráľovná a Anne Hathaway ako Biela kráľovná.

DESIVÉ DOBRODRUŽSTVÁ SABRINY/CHILLING ADVENTURES OF SABRINA

Ak je Harry Potter najobľúbenejším mladým čarodejníkom v oblasti filmu a literatúry, Sabrina je nepochybne najobľúbenejšou seriálovou čarodejnicou. V 90. rokoch sa televízny seriál Sabrina mladá čarodejnica s Melissou Joan Hart, tešil obrovskej obľube a Sabrina Spellman sa opäť hlási na Netflixe. Producenti tentokrát siahli po temnejšom príbehu. Pozrite si ho samozrejme na Netflixe.

ZAKLÍNAČ/THE WITCHER

V neposlednom rade hit Netflixu na základe kultovej ságy Andrzeja Sapkowského. Hlavnou postavou je čarodejník Geralt z Rivie, ktorého hrá Henry Cavill , ktorý sa potuluje po svete a za peniaze zabíja nebezpečné hrozivé príšery. Určite si to nenechajte ujsť.

Zdroj: glamour.pl

Zľavy na wellness pobyty

Leave a Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *