GRILOVANÝ LOSOS – NAUČTE SA CHUTNÉ A JEDNODUCHÉ RECEPTY NA JEHO PRÍPRAVU!

2252
grilovany losos

Grilovaný losos je veľmi chutné jedlo, ktoré si určite zamilujete. Ukážeme vám ako si správne pripraviť lososa a vychutnať si jeho chuť počas rodinných stretnutí alebo dokonca pikniku!

Losos je ryba, ktorú si pripravíte veľmi rýchlo a jednoducho. Môžeme ho pripraviť grilovaného, údeného alebo dokonca ako prísadu do cestovín. 100 gramov tejto ryby obsahuje iba 200 kalórií. Okrem toho, losos je bohatý na vitamín A , B1, B2, B6, B12, D a vitamín E. V tejto rybe existuje mnoho ďalších minerálov, ktoré majú veľa pozitívnych účinkov na fungovanie nášho tela. V losose nájdeme vápnik , fosfor, jód alebo dokonca aj draslík.

Pravidelná konzumácia tejto ryby má pozitívny vplyv na štítnu žľazu a kardiovaskulárny systém. Ryby sú tiež bohaté na omega-3 mastné kyseliny a tiež znižujú hladinu cholesterolu v krvi.

JEDNODUCHÝ RECEPT – GRILOVANÝ LOSOS

Grilovaná ryba určite osloví všetkých, ktorí sa veľmi radi starajú o svoje zdravie. Hovorí sa, že aby naše telo správne fungovalo, mali by ste do svojho stravovania aspoň raz týždenne zahrnúť jedno jedlo s rybami.

grilovany losos

INGREDIENCIE:

pár kúskov lososa  s kožou,

morská soľ

citrón,

korenie

POSTUP PRÍPRAVY:

Steak z lososa opláchneme, vložíme do menšej nádoby a pokvapkáme citrónovou šťavou. Pridajte soľ, ​​korenie, papriku a sušený alebo čerstvý kôpor. Rybu nechajte aspoň hodinu odstať. Potom položte kúsky na zohriaty gril s pokožkou dole. Prikryte a  grilujte asi 12-16 minút.

GRILOVANÝ LOSOS S BYLINKOVÝM MASLOM

Ak hľadáte rýchly recept na chutný grilovaný losos, nezabudnite ho ochutiť bylinkovým maslom , vďaka ktorému získa šťavnatú chuť.

INGREDIENCIE:

3 kúsky filetu z lososa,

soľ,

korenie,

šťava z 1/2 citróna

Bylinné maslo:

3 polievkové lyžice mäkkého masla,

2 lyžičky nakrájaného kôpru,

2 čajové lyžičky nasekaných lístkov z mäty,

2 strúčiky rozdrveného cesnaku

Postup prípravy:

Kúsky lososa umyte a osušte, polejte ich  1/2 citrónovej šťavy a posypte korením. Z  každej strany grilujeme cca 5 minút. Grilovaného lososa podávame s bylinkovým maslom.

Na prípravu iných sladkovodných alebo morských rýb je vhodné použiť kvalitné nože, ktoré nás nesklamú.

Zdroj: chillizet.pl

Zľavy na wellness pobyty

Leave a Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *