ČO BY STE MALI JESŤ KAŽDÉ RÁNO, ABY STE MALI PLOCHÉ BRUCHO?

14061
ako mať ploché brucho

Mnohí z nás snívajú o plochom bruchu. Aj keď cvičíme rôzne cviky na túto časť tela tak hlavným základom je strava, ktorá je veľmi dôležitá. Americkí dietológovia odhalili čo je potrebné jesť ráno (najlepšie každý deň), aby sme mali dokonalé ploché brucho.

Ak cvičíte, určite viete, že nestačí robiť len cviky na brucho. To, čo jeme, tiež ovplyvňuje stav a vzhľad nášho tela. Môžeme chodiť pravidelne do posilňovne alebo behať šesťkrát týždenne ale to nám veľmi nepomôže ak naša strava obsahuje obrovské množstvo tuku, cukru alebo spracovaných potravín. Vyvážená a zdravá strava je kľúčom k úspechu. Informácie o chudnutí alebo o vlastnostiach ovocia a zeleniny nájdete všade. Tentoraz sa však bližšie pozrieme na zdroj bielkovín, ktorý sa nachádza takmer v každej chladničke. Ukazuje sa, že denná konzumácia má veľký vplyv na tráviaci systém a vzhľad nášho brucha.

Hádali ste, čo to je? Áno, sú to vajcia, ktoré boli roky považované za zdravé ale potom prišli štúdie, ktoré tvrdili, že táto zložka stravy zvyšuje cholesterol a vedie k ateroskleróze. Po rokoch sa uskutočnili následné analýzy, ktoré ukázali, že vajcia nie sú len zdrojom ľahko stráviteľného proteínu ale aj vitamínov A, E, D, K alebo minerálov, ako je fosfor, draslík, sodík, vápno, železo horčík, meď, zinok a selén. Okrem toho majú aj nízky obsah kalórií. Jedno vajce s hmotnosťou približne 56 g obsahuje v priemere približne 80 kalórií.

Americká asociácia srdca odporúča jesť vajcia, najmä na raňajky a nielen kvôli ich účinku na redukčnú diétu ale vaječné žĺtka sú tiež dobré pre oči – obsahujú luteín a zeaxantín, ktoré znižujú riziko katarakty a makulárnej degenerácie, ktoré sú hlavnou príčinou slepoty u ľudí vo veku 55 a viac rokov. Ľudia s problémami s cholesterolom ich samozrejme nemôžu jesť vo veľkom množstve. Štúdie v Číne ukázali, že časté konzumovanie vajec znižuje výskyt srdcových chorôb a mozgovej príhody.

Koľko by sme ich mali zjesť za týždeň, aby naše brucho vyzeralo dobre? Americkí dietológovia odporúčajú jedno vajce denne. Dlhé tepelné spracovanie neodporúčajú kvôli tomu, že vajcia strácajú niektoré vitamíny a minerály.

Zdroj: chillizet.pl

Zľavy na wellness pobyty

Leave a Reply

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *